הרכבה מאופקת וכיול מתסכל

לקח מספר שבועות ומעקב צמוד שבמהלכו גיליתי שהמדפסת נשלחה בטעות לארה"ב ואחרי זה חזרה להונג קונג ומשם לגרמניה ובסופו של דבר הגיעה אליי הביתה המדפסת המיוחלת Creality Ender 3 Pro.

לא יודע איך הצלחתי להתאפק ולא להישאר ער כל הלילה אבל עשיתי זאת וחיכיתי ליום שישי. יחד עם צפיה בסרטונים מתאימים הצלחתי לקבל מדפסת מהודקת, עם פרופילים ניצבים 90 מעלות האחד לשני וגלגלים שמחליקים בצורה מדויקת על המסלול. את הסרטון הכי טוב (לדעתי כמובן) מצאתי בערוץ של Tomb of 3D Printed Horrors ניתן לעקוב אחרי סדרת הפעולות שלו ולבצע במקביל אליו.

בשלב הזה הגיע הכיול המיוחל וגם פה פעלתי לפי כל כללי הברזל שכבר למדתי. השתמשתי במד מרווח שכבר שכב בצד מחכה בקוצר רוח למדידות. אני חושב שביצעתי מספר עשרות כיולים למגש עד שהגעתי למסקנה שכנראה משהו לא בסדר. ניסיתי לפרק חלקים ולהרכיב מחדש ובכל פעם הגעתי לאותה תוצאה. הפרופילים מהודקים וזוית מדויקת אך עדיין המגש לא מצליח להגיע לכיול הגיוני.

בכל פעם שכיילתי את החלק הקדמי ומדדתי מאחורה ראש ההדפסה התרחק מהמגש. כיילתי מאחורה ואז מדדתי מקדימה וגיליתי שראש ההדפסה חורץ את המגש. מדדתי בחלק השמאלי הפעם (למי לא היה ברור שקודם זה היה בצד ימין??) והפעם קיבלתי מדידות הפוכות מקדימה רחוק מידי ומאחורה חורץ.

פירקתי את המגש והנחתי אותו על שולחן יציב ועליו שמתי פלס. בהמון מקומות באינטרנט מסבירים כיצד להתמודד עם מגש מעוות. אצלי המגש היה להפתעתי שטוח מאוד. מכאן עברתי לבחון את הפרופיל שעליו יושב המגש. הנחתי את הפרופיל על שולחן שטוח ויציב וגיליתי שהוא מתנדנד לו. הנחתי עליו את הפלס וראיתי שהבועה משנה צד מקצה אחד של הפרופיל אל הקצה השני.

פניתי אל החברה כמעט בבכי. כל כך חיכיתי לרגע הזה ואני לא מצליח לייצב את המדפסת. כמובן שהם נמצאים בצד השני של העולם ושם לוחות הזמנים איטיים יותר אז לקח כ 48 שעות עד שענו לי. התגובה הראשונה הייתה "אתה צריך למתוח את הקפיצים יותר" ושלחו לי את התמונה הזו:

חזרתי למדפסת והכנסתי דיסקיות כפי שהם הציעו ושוב הכיול נשאר אותו דבר. לרגע סטיתי מהראיה ההנדסית פיסיקלית. איך הוספה של דיסקה בקפיץ שמושך את המגש תביא לפרופיל מיושר?? חזרתי אליהם אבל הפעם עם סרטון שמדגים את הריקוד של המגש.

שוב עברו 48 שעות (דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא שהם עונים בסוף יום העבודה שלהם וזה מביא לכך שלפחות 12 שעות יעברו עד התקשור הבא). אבל הפעם לשמחתי ענו לי שהם בדקו את הנושא וכנראה שבסדרה מסוימת של מדפסות (ברור שזו תהיה הסדרה שלי:( ) הפרופיל יצא עם פיתול קל. ביקשו סליחה ומחילה ונתנו לי משימה. לצלם את המספר הסידורי כדי לוודא. הבטיחו ששולחים לי פרופיל חדש ברגע שייצרו אותו.

לשמחתי התושייה נכנסה מיד לפעולה והבנתי שאני יכול להתחיל להדפיס בכל זאת. הבעיה שאני יכול לעבוד באזור מסוים של המגש. הדפסה של מודל גדול שנוגעת בכל הרביעים של המגש מיד מנתקת מגע באחד הצדדים. אז עד היום הדפסתי כבר לא מעט דברים רק דאגתי לתכנן אותם שלא יהיו יותר גדולים מהמשולש של חצי מגש.

עברו מספר שבועות עד שהפרופיל יצא אל הדרך ולפני כשבועיים הוא הגיע. מיד הנחתי על השולחן כדי לוודא שהוא לא מתנדנד ונראה שהפעם יהיה יותר טוב. בקרוב אבצע בודת תחזוקה ואחליף את הפרופיל וכמובן שאשתף אותכם בתהליך.

אל תשכחו להירשם לעדכונים במידה ועדיין לא עשיתם זאת ונתראה בפוסטים הבאים.
The 3DP blogger. (איל ס.)