במה לתצוגה חלק ג ואחרון?

אז אחרי מספר שלבים של משחקי חישוב ולימוד של גלגלי שיניים ומהירויות, הגעתי למסקנה שהדרך ה"פשוטה" תהיה להשתמש במנוע של מיקרוגל. ספרתי לכם שחבר מהעבודה שלף מארגז המייקרים שלו מנוע כזה.

המנוע מקבל מתח 220 וולט (אל דאגה, נוודא בהמשך שיש הגנות מתאימות). דבר ראשון שקיבלתי אותו חיברתי לחשמל בתקווה שיעבוד ולא יקפיץ את החשמל בבית. במידה וזה היה עובד מיד, ישר הייתי חושד שמשהו עומד לקרות.

היה הרבה רעש אבל כלום לא הסתובב. החלטתי לפרק ולבדוק. גיליתי שהחלק הפנימי של המנוע הסתובב בפנים אבל זז מהמיקום ולכן לא הניע הלאה. לצערי לא צילמתי את המבנה בפנים, הוא ממש יפה. קצת משחקי מיקום והמנוע חזר לתפקד ובמקביל נעלם הרעש. אז עכשיו אפשר להתקדם.

עברו עוד כמה ימים עד שהספקתי להגיע חזרה להמשך התהליך ובינתיים יצאתי לנסיעת עבודה לארה"ב. לנסיעה הזו לא לקחתי מחשב שיכול לסחוב את תוכנת Solidworks איתי. מי שמכיר יודע כמה זה מתסכל😳 עבורי.

בינתיים החלטתי לשתף משהו אחר. בדרך כלל כאשר אני מגיע לנקודה בה אני כותב את הפוסט, עברתי כבר תכנון ובניה. הפעם אני רוצה לשתף אתכם בחוויה של התכנון וההבנה של מה נדרש לאתגר.

החלטתי ללכת על קונספט של גלגל שיניים פנימי שמונע על ידי המנוע והתחלתי לקשקש על נייר את הרעיון. תוך כדי תנועה נחשפו האתגרים החדשים שעומדים בפני ומיד סימנתי אותם ובחלק מהמקרים גם רשמתי פתרונות אפשריים.

שאחזור מהנסיעה אשב לתכנן תכן מפורט של החלקים השונים ובתקווה שנגיע לבמת תצוגה (כנראה בחלק ד… ⁦🤷🏼‍♂️⁩)

The 3DP blogger. (איל ס.)