מיסטיקה ומבצע סנטף הפוך

אחד הדברים שממש עושים לי טוב בחיים, זה לתכנן משהו לייצר ולהרכיב אותו ופתאום יש משהו מוכן. בהתחלה הקדשתי את הבלוג הזה רק לעולם התוכן שקשור להדפסה תלת ממדית אבל עם הזמן הבנתי שבעצם מדובר לגרום למשהו להופיע יש מאין.

בזמן האחרון הקדשתי את עצמי לבניית תחביב חדש, הנגרייה, שזה בעצם לגנוב אזור בשטח האחורי של הבית ולעשות שם המון לכלוך, בלאגן ורעש 😂. מעבר להתעסקות עצמה בלתכנן מיקומים של השולחן ושל המסור וכדומה, נדרשתי מידי פעם לייצר אביזרי עזר למיניהם. בשלב הזה נכנסת המדפסת לעבודה ותוך כמה שעות יש לך אביזר מדוגם בדיוק כפי שמתאים לחזון האישי.

הדוגמה האחרונה (לא חשובה אבל) היא דוגמה טובה. המסכנה לא אשמה, אך מתאימה.

כאשר החלטתי לעבוד באזור מאחורה הוספנו הארכה לפרגולה ויצרנו קירוי עם סנטף עד קצה השטח. הבעיה העיקרית הייתה שבגלל הוצאת ברגים והכנסת סנטף חדש, נוצר מצב שברגע שהתחיל גשם התחיל גם טפטוף אקראי ומעצבן. ניסיתי לאטום את החורים והמים כמו מים, פשוט מצאו להם נקודות חולשה והמשיכו לטפטף.

לפני כחודש, אחרי שאשתי עמדה לתלות אותי על כמות הבלאגן וערימות העצים, החלטנו לתחום את האזור במחסן ועל הדרך לחשוב על פתרון להפסיק את הטפטופים (לצערי כפי שהזכרתי הם היו אקראיים ותמיד במקומות מעצבנים ולא רק באזור בו אני עובד).

עלו מספר רעיונות. לנסות לאטום יותר טוב, לייצר מסגרת גבס עם גג ועוד כל מיני. לפתע אשתי נתנה הברקה. אולי נתלה עוד סנטף אבל הפוך (כן, כן גוטה.. הפוך). הכוונה הייתה לייצר מצב בו יש עוד סנטף בחלק הפנימי של הפרגולה מורכב כך שהטפטוף יפול עליו ויזרום החוצה וכמובן הפעם נדאג לברגים ולאטימות בצורה חכמה.

מדובר פה בפרגולה באורך 7 מטר וברוחב 2 מטר. אפשר להבין מראש שהסיכוי להרכיב סנטף אחד שלם לא אפשרי בשום צורה ולא הגיוני להתחיל אפילו לנסות. החלטנו לבחון מה המידה שאיתה ניתן לתמרן ולאחר מכן לתכנן לפי מידה זו. בעולם הגיוני פחות הייתי חותך את הסנטף לחתיכות של 50 ס"מ אבל צריך גם לגמור את התלייה בלי עשרות (או מאות) ברגים🤦‍♂️.

בסופו של דבר הוחלט על 7 חלקים באורך של מטר וחצי שמייצרים מעין סדרת מפלי מים.

הזמנתי את כל מה שנדרש (סנטף, קרשים לתלייה וברגים) וכאשר הם הגיעו עליתי על סולם והתחלתי לנסות לתמרן עם הלוחות באורך מטר וחצי. למי שלא הרכיב סנטף בחייו אני אסביר קצת. מדובר בלוח גלי שככל שהוא גדול יותר הוא גמיש ומתפתל יותר. כאשר מניחים אותו מבחוץ על פרגולה, נעזרים בכח הכבידה והוא פשוט נפרש על הגג אבל כאשר ניגשים להרכיב אותו הפוך כח הכבידה פועל לרעתנו והוא מנסה ליפול כל הזמן. נראה אתכם מנסים לתפוס ארבע נקודות במרחק מטר וחצי כל אחת לבד. על הרצפה זה עוד מילא אבל בגובה 2.7 מטר, זה מתכון לאסון.

התחלתי לחשוב איך אני משכנע מישהו לבוא ולהיות העוזר שלי וכמובן בלוחות זמנים שמתאימים לי😊 ונראה שמישהו כזה לא יוכל להיות זמין בקרוב. אשתי אמרה לי אל תדאג, עזרה תגיע כי אתה זקוק לה 🤞🙏. שעתיים מאוחר יותר, קפצה לי הודעה בקבוצת "כלי העבודה" שאני חבר בה עם הצעה לרכישה של מוטות טלסקופיים להתקנה של לוחות גבס וכדומה בגובה. מישהו כנראה הקשיב לבקשה שלי😎

הגיעו המוטות הטלסקופיים ואני כהרגלי מתחיל לבנות במחשבה ואז הבנתי שהפלטות בכל צד עם גומי שמונע החלקה אבל זה לא מספיק. בגלל הצורה המוזרה של הסנטף כדאי שיהיה אביזר שימקם וימרכז את המוטות.

מיד ישבתי ותכננתי מודל עם צורה משלימה שתחובר למוטות ותאפשר מרכוז בתוך התעלות של הסנטף.

שלחתי להדפסה בלילה לפני השינה ובבוקר שקמתי חיכו לי 4 עזרים נחמדים.

כמובן ששכחתי לקחת בחשבון שצריך לחבר את האביזר לפלטה ולמזלי שימוש בקליפס פשוט עשה את העבודה.

הרמתי את המוטות הטלסקופיים עם התוספת וקצת עזרה מלמטה למיקום ראשוני ומכאן כבר כל שמה שנדרש היה להבריג את הלוחות למקום.

אתמול בלילה היה גשם ראשון של העונה ולשמחתי המאמץ הוכיח את עצמו.

שלכם

The 3DP blogger. (איל ס.)