משנים מקום ומשפרים ביצועים

ברוב המדפסות מנגנון ההזנה של חומר ההדפסה נמצא בצד והסליל של החומר נמצא רחוק יחסית (כמעט תמיד במקום מרוחק ולא ממש הגיוני). במדפסת Creality Ender 3 ההמלצה היא למקם את הסליל על המסגרת למעלה ומנגנון ההזנה נמצא בצד. ניתן לראות בתמונה שלקחתי מהמדפסת מעט לאחר שהרכבתי אותה שהחומר שמוזן מהצד אינו זורם בצורה חלקה לתוך המנגנון.

בשלב הראשון הוספתי מתקן שמאריך את הזרוע למעלה ומנסה לתת זוית סבירה בכניסה למנגנון ההזנה. עשיתי את זה לפי ההמלצות ואפילו עשיתי עליו מספר תיקונים וניתן לראות אותו ב thingverse.

דבר נוסף שהדפסתי כפי שממליצים כמעט כולם היה התקן קטן אשר מטרתו להרחיק את החומר מבורג ציר Z וגם להזין במדויק יותר לתוך ה extruder.

אחרי ממש מעט הדפסות המנגנון נשחק וגרם לכך שהחומר נתפס מידי פעם בזמן ההדפסה ואז נוצרו חורים וכשלו הדפסות.

הבנתי שנדרש שינוי משמעותי ובאותו זמן נתקלתי במספר סרטונים ומאמרים שדיברו על הזזת החומר לצד. הסרטון היעיל ביותר היה של Chuck מערוץ Chep ושם הוא מציג פרופיל זוית שהוא מצא ובעזרתו הוא העביר את סליל החומר לצד המדפסת. זה מצא חן בעיני כי זה ענה על הצורך לקצר את מסלול החומר עד שהוא מגיע למנגנון ההזנה ובמקביל שיפרה משמעותית את מסלול הכניסה של החומר בצורה משיקה למנגנון ההזנה.

הבעייה שראיתי בזויתן שהוא השתמש בו הייתה שהוא יוצר זוית גבוהה מאוד שעלולה בהמשך להישבר וגם קרובה יחסית למנועים ואז קשה להכניס את הסליל למקום.
הורדתי אליי את התכנון המקורי וטענתי אותו לתוכנת SolidWorks. לאחר מספרים חישובים ובחינה מול המדפסת כולה התקבל זויתן חדש אשר שמר על זוית אמצעית (45 מעלות) ועל מרחק סביר שמאפשר הכנסה ושליפה קלה ופשוטה של הסליל. החסרון הקטן היה שנדרש להשתמש באומים וברגים נוספים (שממילא יש לי).

אחרי שהתחלתי להשתמש בזויתן החדש גיליתי שהגליל נוטה על הצד מהמשקל העצמי שלו ותוך כדי תנועה החומר מתחיל להסתבך עם עצמו. החלטתי להוסיף תמיכה שתיישר את הגליל ותתן תמיכה תוך כדי עבודה.

התכנון הוביל אותי לתמיכה שניתנת לשליפה פשוטה

לגבי החשש מהשפשוף עם בורג ציר ה Z, לפעמים צריך ללכת על הדברים הפשוטים ביותר.
הציר במקור הגיע עם שרוול גומי להגנה במשלוח. פשוט השחלתי את השרוול על הבורג והצלחתי לקבל שתי הצלחות במחיר של אחת. השרוול מגן על החומר שנכנס למדפסת וגם מגן על הבורג מלכלוכים.

עכשיו כל מה שנשאר זה להדפיס ביעילות ומהירות גבוהה.

אל תשכחו להרשם לעדכונים.
The 3DP blogger. (איל ס.)