לפעמים צריך גם תמיכות

כאשר מדפיסים דברים מעניינים, לפעמים אנחנו קצרי רוח ומנסים לבחון כיצד ניתן לקצר את ההדפסה ככל האפשר. ישנם לא מעט גורמים שמשפיעים על הזמן כגון מהירות ההדפסה של כל השכבות, כוון ההדפסה וכמות המילוי אבל אחד הדברים שמוסיפים לפעמים בצורה משמעותית את הזמן הן התמיכות.

הצורך בתמיכות נובע מהעובדה שההדפסה היא בעצם מבוצעת בצורה דו ממדית (בדרך כלל בצירי X+Y) בכל פעם בנקודת גובה אחרת (התנועה לאורך ציר Z) בשיטה של חיתוך או פריסה לשכבות.

ניקח לדוגמא את הגליל שתכננתי עבור מתלה הכפתורים . הפורסן מתריע על אזורים בעייתים על ידי צביעת באדום.

סימנתי בתמונה בחץ את השכבה הראשונה של פין הנעילה. למעשה בנקודה הזו המדפסת תדפיס באוויר.

כאשר טוענים אותו לפורסן Cura ללא תמיכה זמן ההדפסה הוא שעתיים וחמישים דקות וברגע שמבקשים להדפיס עם תמיכה הזמן מתארך בעוד כ 40 דקות. במידה ותכננתם להדפיס רק אחד כזה אז לא נורא אבל כאשר נדרש להדפיס בצורה סדרתית כל דקה חשובה.

ניתן היה כמובן להעמיד את הגליל ולהדפיס אבל פה יש לנו בעיה קשה יותר מאשר בעיית תמיכה. כוון ההדפסה בעמידה יביא למצב בו הגליל ישבר ברגע שנתלה עליו משקל. יש חשיבות רבה לכוון הסיבים בהדפסה כאשר מדובר על חלק שהוא לא רק לנוי. דרך נוספת היא לייצר תמיכה כחלק מהתכנון. במקרה הזה התכנון הסתבך ולא הצדיק שינוי.

כדי להמנע מהדפסה של פין הנעילה באוויר, סובבתי את המודל וניסיתי כמובן להדפיס ללא תמיכה ובתמונה הבאה ניתן לראות מה קרה.

בזכות ההמשכיות של השכבה המדפסת הצליחה להדפיס. ללא התמיכה השכבה שקעה וגליל זה כבר לא….

אז נכנעתי והוספתי את התמיכה הנדרשת ושלחתי להדפסה.

הפעם יצא גליל מדויק ויפה. אני חייב להודות שיש לתמיכות כמה יתרונות והיתרון הכי חשוב זה ההנאה לפרק אותן מהמקום ולקבל הדפסה יפה מתחת 😄.

הגיע הזמן להכניס את התהליך הסדרתי. מזל שיש לי אפשרות לשלוט מרחוק אז אפשר לשלוח להדפסה ולהמשיך לעשות דברים אחרים.

מקווה שאתם נהנים מהכתיבה ואל תשכחו להרשם לעדכונים.

The 3DP blogger. (איל ס.)