הדפסה בזמני הקורונה

יש כאלה שיקראו לזה מחסום סופרים (או writer's block… כמו שהבת שלי הייתה אומרת… גברת, צאי מה Sims!!) אבל אצלי זה בעצם מחסום עומס. מהרגע שהקורונה הזו נחתה עלינו התחלתי להרגיש כאילו סוף העולם מתקרב אלינו וחייבים להספיק המון דברים ולנצל כל רגע. כתוצאה מכך בניתי פרגולה, הרכבתי מאווררי תקרה בפרגולה, קצת סדר באזור המחסן וקצת עבדתי עם צוות שהתגבש בעבודה בהתנדבות בפרויקט בשיתוף עם בית חולים רמב"ם (על זה אמצא זמן לספר בהזדמנות). כתוצאה מכל זה הגעתי למצב בו הזנחתי את ההדפסה קצת וגם את הבלוג הזה.

אז אחרי כל ההתברברות על חוסר מעש, החלטתי למצוא איזה דברים שימושיים ניתן לעשות בעזרת קצת תכנון, תוכנת תיב"ם ומדפסת תלת ממד.

הפרויקט הראשון שקפץ אליי ליד היה בקשה מחבר בעבודה. הוא סיפר לי שיש לו בעיה במזיגת מים. בכל פעם שהוא רוצה למזוג מים בתמי 4 לקָרָף (שזה בעצם קנקן עגול עם פתח רחב ושם מוזר) הוא חייב להחזיק אותו באלכסון ולא יכול לעשות שום דבר בזמן הזה.

לקחנו קצת מידות שמדגימות את הגודל של הקרף ואת הזוית הנדרשת לצורך מזיגה והתחלתי לתכנן. הקונספט הראשון שהכנתי היה בעצם במה שיפועית שדי נראית כמו מעצור לדלת ואז הבנתי שבעצם לא רק שמדובר פה באלכסון אלא גם בקנקן עגול. ברגע שנניח את הקרף על הבמה הקטנה הוא יתגלגל הצידה ודבר נוסף יקרה הוא פשוט יחליק ויתהפך.

כדי שכל זה לא יקרה הוספתי לתכנון שלי מספר אלמנטים. הראשון היה מעטפת סביב הקרף עצמו והשני היה חישוב של מרכז הכובד כאשר הוא ריק וכאשר מוסיפים מים.

שני האלמנטים האלו ועוד קצת עיצוב בסיסי (כמו פינות חדות וכדומה) הובילו לתוצאה הבאה

עכשיו הכיסא של הקרף נשלח אל ביתו של החבר. אחרי שיבצע ניסוי ויצלם, אעלה עדכון לפוסט.

עדכון לאחר ניסוי מוצלח אפשר לראות בסרטון הבא:

בדרך לתכנון דברים שימושיים נוספים….

The 3DP blogger. (איל ס.)